DIVISION 1       -----------       TAYLOR CUP

Year

Winners

Runners-up

Year

Winners

Runners-up

1964

Woodvale

 

1965

Portadown

 

1966

Banbridge

 

1967

Banbridge

 

1968

Musgrave

Divis

1969

Banbridge

Bangor

1970

Musgrave

Bangor

1971

Banbridge

Divis

1972

 

 

1973

Banbridge

Musgrave

1974

Donaghadee

Woodvale

1975

Banbridge

 

1976

Banbridge

Donaghadee

1977

Banbridge

Bangor

1978

Banbridge

Donaghadee

1979

Carrickfergus

Donaghadee

1980

Banbridge

Ormeau

1981

Ormeau

Banbridge

1982

Bangor

Banbridge

1983

Banbridge

Bangor

1984

Ormeau

Balmoral

1985

Banbridge

Carrickfergus

1986

Ormeau

Bangor

1987

Bangor

Balmoral

1988

Balmoral

Ormeau

1989

Ormeau

Bangor

1990

Bangor

Ormeau

1991

Bangor

Ormeau

1992

Rathfriland

Ormeau

1993

Bangor

Carrickfergus

1994

Bangor

Carrickfergus

1995

Bangor

Lurgan

1996

Bangor

Lisnagarvey

1997

Bangor

Lisnagarvey

1998

Bangor

Whitehead

1999

Bangor

Portadown

2000

Lisnagarvey

Portadown

2001

Bangor

Portadown

2002

Bangor

Whitehead

2003

Bangor

Whitehead

2004

Portadown

Bangor

2005

Whitehead

Portadown

2006

Whitehead

Lisnagarvey

2007

Whitehead

Balmoral

2008

Bangor

Lisnagarvey

2009

Whitehead

Balmoral

2010

Whitehead

Balmoral

2011

Bangor

Whitehead

2012

Balmoral

Bangor

2013

Bangor

Whitehead

2014

Bangor

Whitehead

2015

Whitehead

Bangor

2016

Whitehead

Bangor

2017

 

 

    DIVISION 2 - IRELAND’S SATURDAY NIGHT CUP

Year

Winners

Runners-up

Year

Winners

Runners-up

1964

Lisnagarvey

 

1965

Carrickfergus

 

1966

Divis

 

1967

Cregagh

Balmoral

1968

Lisnagarvey

1st Ballymacarrett

1969

Whitehead

Newtownabbey

1970

RUC

Portadown

1971

Windsor

Victoria

1972

 

 

1973

Belfast Co-Op

Portadown

1974

North Down

Bangor

1975

1st Ballymacarrett

 

1976

Castle

YRCD

1977

North Down

Portadown

1978

Lurgan

Woodvale

1979

Dungannon

Gilnahirk

1980

Divis

Windsor

1981

Castle

BETS

1982

Carr’s Glen

Connsbrook

1983

Rathfriland

BETS

1984

Whitehead

Windsor

1985

Musgrave

Clarendon

1986

North Down

YRCD

1987

Donaghadee

Dungannon

1988

Rathfriland

Castle

1989

Gilnahirk

YRCD

1990

Castle

Windsor

1991

L’Derry Park

KIlkeel

1992

Gilnahirk

Holywood

1993

Divis

Bessbrook

1994

Dungannon

Dromore

1995

Whitehead

Clarendon

1996

Rathfriland

Dungannon

1997

Curran

Donaghadee

1998

Rathfriland

Castle

1999

Bessbrook

Dundonald

2000

Rathfriland

Newtownabbey

2001

L’Derry Park

Donaghadee

2002

Rathfriland

Curran

2003

Dromore

Dungannon

2004

Dundonald

Donaghadee

2005

Clarendon

Musgrave

2006

Newcastle

Victoria

2007

Newtownabbey

Curran

2008

Dromore

Donaghadee

2009

Rathfriland

Dungannon

2010

Donaghadee

Newtownabbey

2011

L’Derry Park

Donaghadee

2012

Dromore

Donaghadee

2013

Donaghadee

Castle

2014

Carrivck

Lurgan

2015

Dromore

Donaghadee

2016

Carrivck

Whitehead B

2017

 

 

Next